Budapest - Bamako

przez Prokopowicz

W SKRÓCIE

Legendarny niegdyś Rajd Dakar pozostawił w Afryce swojego duchowego spadkobiercę.

Bez śmigłowców, bez podążających za nim ciężarówek serwisowych, lekarzy, tłumaczy i psychoterapeutów.
Startu już nie ma w Paryżu a mety w Dakarze, poza afrykańskimi odcinkami specjalnymi pozostało jednak najważniejsze - niepewność.

Budapest - Bamako choć jest rajdem charytatywnym nie jest wcale leniwą niedzielną przejażdżką, zawodnicy muszą polegać przede wszystkim na własnych umiejętnościach, przygotowaniu i szczęściu.
W przypadku kłopotów zawodnicy mogą liczyć tylko na siebie.

Efekty szalonej i wyczerpującej dwutygodniowej jazdy rekompensują współtowarzysze, to przede wszystkim miejsce spotkań najbardziej szalonych ludzi którzy ponad podziałami niosą pomoc sobie nawzajem i ludziom których odwiedzają.

ASPEKT CHARYTATYWNY

Każdego roku rajd przynosi do Afryki Zachodniej pomoc o wartości bliskiej miliona Euro. W ostatnich latach udało się zorganizować studnie ze słodką wodą w Mauretanii, Mali i Gambii. Wyposażono w profesjonalny sprzęt dotychczasowy "szpital" w najbiednieszej części Bamako, który działał wcześniej w oparciu o serio prehistoryczne narzędzia. W kilku wioskach pojawiły się panele słoneczne, a ludzie nie mający szans na jakikolwiek transport publiczny otrzymali rowery. W Mali i Gwinei Bissau powstały nowe szkoły. Niektóre zespoły oddają swoje samochody z przeznaczeniem na karetki czy autobusy. Początkowo planowaliśmy pozostawić nasz samochód w Afryce, ale serwisowanie tam Poloneza będzie wręcz niemożliwe. Poza tym, jeśli dojedzie to musi wrócić i zostać z nami. Wynagrodzimy to w inny sposób, i chętnie namówimy Was do pomocy:)

TRASA RAJDU

W 2022 roku rajd powraca do Afryki Zachodniej, na najdłuższą i najbardziej wymagającą trasę Budapeszt-Bamako. Organizator zapowiedział, że trasa będzie spektakularna i jak zawsze pełna niespodziewanych zwrotów akcji, zakrętów i przygód.

Startujemy 18 marca z przepięknej stolicy Węgier - Budapesztu. Trasa prowadzi m.in. przez Maroko, Mauretanię, Senegal, Gwineę i kończy się w Freetown, stolicy Sierra Leone.

Szczegóły dotyczące trasy odnajdziecie TU

MATERIAŁY OFICJALNE

Koniecznie odwiedźcie stronę naszych węgierskich przyjaciół, organizatorów rajdu: www.budapestbamako.org

 

 

TRZYMAJCIE KCIUKI! :)

About

przez Prokopowicz

...a tak poza tym i w ogóle... to jest o czym pisać i pisać, nie ma jednak komu. Przepraszamy, stop, wróc... jest komu, ale nie ma czasu. Zapraszamy do innej części internetu, tam łatwiej popełnić głupotę wprost z komórki. Linki poniżej:)